Znajdź nas na Facebook Obejrzyj materiały na YouTube
 

DEKRA – niezwykły certyfikat

Tanie płyny do spryskiwaczy są tanie, bo… mają gorszy skład. Przez co posiadają wątpliwe właściwości, odpychający zapach, a niektóre są wręcz niebezpieczne dla zdrowia i życia! Jak szybko wybrać pewny produkt? Najlepiej sprawdzić, czy płyn posiada certyfikat DEKRA.

Kupuj raz a dobrze

Tanią chemię samochodową możemy porównać do chińskich trampków z bazaru. Na pierwszy rzut oka wyglądają w miarę OK, jednak za kusząco niską ceną kryje się kiepska jakość, o czym przekonujemy się po przejściu kilku kilometrów. Równie szybko pożałujemy wyboru marnych płynów eksploatacyjnych do auta. Zamiast chronić komponenty i poprawiać bezpieczeństwo jazdy, mogą przyczynić się do pogorszenia stanu naszego pojazdu.

Kto chce, by samochód pozostał długo sprawny, wie, że znaczenie mają nawet drobiazgi – choćby płyn do spryskiwaczy. Używamy go przez cały rok, by zapewnić sobie idealną widoczność. Można zdecydować się na płyn całoroczny, jak i osobne płyny na lato i zimę. Ich składy różnią się, nadając cieczom odmienne właściwości. Jednak czy w sklepie mamy czas na dokładne studiowanie etykietki i czy informacje na niej podane są zgodne z rzeczywistością?

Certyfikowane nie znaczy droższe

Rozwiązaniem może być wybór produktów certyfikowanych. Wbrew pozorom, wcale nie muszą być one droższe od chińskich odpowiedników, ale – w przeciwieństwie do nich – na pewno działają skutecznie i są bezpieczne w użyciu.

Wiele osób nie ufa certyfikatom lub po prostu nie zwraca na nie uwagi. Tymczasem warto to zrobić, bo certyfikaty nie są przyznawane każdemu wyrobowi, a jedynie temu, który rzeczywiście spełnia rygorystyczne normy jakościowe. Kto nie lubi długo zastanawiać się przed sklepową półką, na pewno postąpi słusznie, kupując np. płyn do spryskiwaczy z certyfikatem.

Co zapewnia certyfikat DEKRA?

Uznawany na całym świecie certyfikat DEKRA, którym opatrzony jest płyn do spryskiwaczy Adixol, potwierdza jego jakość!

Badania przeprowadzone w laboratoriach DEKRA potwierdziły, że produkowany przez Zakłady Chemiczne ORGANIKA płyn zapewnia dłuższą żywotność reflektorom samochodowym (w kontakcie z tanim płynem do spryskiwaczy, poliwęglan z którego zbudowane są reflektory kruszeje), nie niszczy lakieru i piór wycieraczek.

Dodatkowo, kupując certyfikowany produkt, mamy pewność, że posiada on dobre właściwości myjące, chroni przed powstawaniem smug, plam i refleksów, szczególnie w słoneczne dni, a dzięki nanocząsteczkom krzemu usuwa szybciej zabrudzenia drogowe, kurz, piach czy insekty i zabezpiecza przed ich ponownym osadzaniem.

Podsumowując, certyfikacja DEKRA zapewnia, że produkt jest atestowany, cechuje się wysoką jakością, jest bezpieczny w użyciu, a opis producenta jest zgodny z prawdą. Co jak wszyscy wiemy, nie jest standardem na polskim rynku.